XXXII Cros Pare Manyanet, Memorial Pare Joaquim Roig

El nombre d'edicions del Cros Pare Manyanet segueix corrent.


Després de l'ajornament el passat mes d'octubre a causa de la pandèmia per la Covid-19, torna el Cros Pare Manyanet. Aquest esdeveniment tan assenyalat al nostre calendari, ho ha fet en un format adaptat a la situació en què estem vivint.

Els nens i nenes de la nostra escola, des de P3 fins 4t d'ESO, han participat avui, dia 28 d'abril, en una jornada esportiva, celebrant també el Dia Mundial de l'Esport. El circuit que havien de córrer els esportistes ha estat dins les instal·lacions de l’escola; fet que ens ha facilitat l'organització i el gaudi de tots. Durant el matí, han participat els alumnes de l'ESO, i els cursos de 6è, 5è i 4t de Primària. A la tarda, ho han fet els cursos de 3r, 2n i 1r de Primària i tota l'etapa d'Educació Infantil.

Gràcies a aquest nou format, en grups bombolla, s’ha pogut realitzar la cursa animada des de diversos llocs del recorregut per la resta de classes. Esperem que la pròxima edició, que serà la XXXIII pugui comptar amb la presència de públic, pares i mares, que podran donar suport els seus fills/es, tal com estem acostumats.
 
Ens agradaria donar les gràcies al Comitè del Cros Pare Manyanet, a l'Equip Directiu, a la implicació i compromís de tot el professorat, al Consell Esportiu del Baix Camp i a tots els mestres d'Educació Física per seguir organitzant aquest esdeveniment ple d'alegria, salut i joia que ha omplert avui la nostra escola.

Moltes felicitats a tots/es!